Програма розвитку освіти Війницької сільської ради на 2019-2020 роки

на 201
9-2020 роки

І. Мета Програми

Програма розвитку освіти Війницької сільської ради на 2019-2020 роки (далі - Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Конвенції «Про права дитини» Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про місцеве самоврядування в Україні», постанов Кабінету Міністрів України з питань освіти, документів Міністерства освіти і науки України. Програма розроблена з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття дошкільної освіти, повної загальної середньої освіти, оптимізації мережі навчальних закладів, покращення матеріально-технічного та фінансового забезпечення закладів освіти сільської ради, створення умов для всебічного розвитку особистості, забезпечення рівного доступу дітей району до якісної освіти, участі дітей та працівників закладів освіти в районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях,  змаганнях, конкурсах, виставках, конференціях тощо.

ІІ. Завдання Програми:

Для досягнення мети програми необхідно виконати такі завдання:

1. Модернізувати систему освіти з урахуванням сучасних тенденцій розвитку галузі та місцевих потреб. Удосконалювати зміст освіти відповідно до державних стандартів дошкільної, загальної середньої освіти, впроваджувати сучасні педагогічні технології, сприяти підвищенню якості знань учнів.
  2. Сприяти створенню у освітніх закладах умов, які відповідають сучасним вимогам розвитку освіти та забезпечують якісне проведення освітнього процесу.
  3. Забезпечити психолого-педагогічний, медичний та методичний супровід освітнього процесу у ЗДО та ЗЗСО.
  4. Сприяти створенню освітнього середовища для освіти дошкільнят і учнів з особливими потребами.
  5. Розвивати мережу ЗДО та ЗЗСО відповідно до демографічної ситуації.
  6. Сприяти досягненню нової сучасної якості дошкільної,загальної середньої, позашкільної освіти, дошкільної освіти відповідно до запитів та можливостей дошкільнят, учнів, вихованців; максимальне наближення навчання і виховання кожного учня, вихованця до їх здібностей та особливостей.
  7. Забезпечити підвезення учасників освітнього процесу до місць навчання і додому.
  8. Забезпечити участь учнів (вихованців), педагогічних працівників у районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях, конкурсах, змаганнях, виставках, конференціях тощо.
  9. Забезпечити розвиток сучасного інформаційно-комунікаційного, матеріально-технічного оснащення освітнього процесу в кожному закладі загальної середньої освіти; забезпечення широкого доступу до інформаційних ресурсів Інтернету.
  10. Створювати можливості індивідуального вибору старшокласників відповідно до їх освітніх потреб, нахилів та здібностей через диференціацію навчання у старшій школі, розвиток умов для профільного навчання.
  11. Підвищити рівень організації роботи щодо зміцнення здоров’я учасників освітньо-виховного процесу,забезпечити ефективність фізкультурно-оздоровчої роботи.
  12. Забезпечити якісне надання додаткових освітніх послуг (логопедія, іноземна мова, хореографія, зображувальна діяльність).

ІІІ. Очікувані результати Програми

Виконання Програми дасть можливість забезпечити перехід освітньої галузі на новий якісний рівень, що сприятиме:

- створенню цілісного освітнього середовища, яке надасть широкі можливості кожному учневі реалізувати власні освітні потреби;

- створенню ефективних освітніх систем у кожному окремому закладі з урахуванням вимог сучасного суспільства, надання кожній дитині можливості повноцінного розвитку;

- впровадженню в освітній процес профільного навчання, як економічно доцільної форми підготовки молоді до майбутнього життя;

- формуванню достатньої життєвої компетенції та конкурентної спроможності випускників сільської школи на ринку праці;

- вихованню особистості, здатної самостійно приймати рішення та займати активну громадянську позицію;

- створенню умов для використання новітніх технологій та вивільнення творчої складової в діяльності педагога;

- забезпеченню рівних можливостей в освітньому просторі випускників сільських та міських шкіл;

- формуванню свідомого ставлення дітей до власного здоров’я та здоров’я інших громадян, як найвищої соціальної цінності; підвищенню рівня фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО;

- забезпеченню результативності у наданні додаткових освітніх послуг;

- економії бюджетних коштів за рахунок оптимізації мережі, реорганізації навчальних закладів, створення освітніх округів.

ІV. Джерела фінансування та строк виконання Програми

Фінансування Програми здійснюватиметься в межах централізованих субвенцій з державного та обласного бюджетів на виконання державних, обласних програм у галузі освіти, сільського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

Строк виконання Програми 2019-2020 роки.

Завантажити Додаток до Програми  розвитку освіти Війницької сільської ради на 2019-2020 роки