Програма розвитку освіти Війницької сільської ради на 2019-2020 роки
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням сесії сільської ради
від 05.04.2019року №27/1-4
ПРОГРАМА
розвитку освіти Війницької сільської ради
на 2019-2020 роки
І. Мета Програми
Програма розвитку освіти Війницької сільської ради на 2019-2020 роки (далі - Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Конвенції «Про права дитини» Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про місцеве самоврядування в Україні», постанов Кабінету Міністрів України з питань освіти, документів Міністерства освіти і науки України. Програма розроблена з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття дошкільної освіти, повної загальної середньої освіти, оптимізації мережі навчальних закладів, покращення матеріально-технічного та фінансового забезпечення закладів освіти сільської ради, створення умов для всебічного розвитку особистості, забезпечення рівного доступу дітей району до якісної освіти, участі дітей та працівників закладів освіти в районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях, змаганнях, конкурсах, виставках, конференціях тощо.
ІІ. Завдання Програми:
Для досягнення мети програми необхідно виконати такі завдання:
- Модернізувати систему освіти з урахуванням сучасних тенденцій розвитку галузі та місцевих потреб. Удосконалювати зміст освіти відповідно до державних стандартів дошкільної, загальної середньої освіти, впроваджувати сучасні педагогічні технології, сприяти підвищенню якості знань учнів.
- Сприяти створенню у освітніх закладах умов, які відповідають сучасним вимогам розвитку освіти та забезпечують якісне проведення освітнього процесу.
- Забезпечити психолого-педагогічний, медичний та методичний супровід освітнього процесу у ЗДО та ЗЗСО.
- Сприяти створенню освітнього середовища для освіти дошкільнят і учнів з особливими потребами.
- Розвивати мережу ЗДО та ЗЗСО відповідно до демографічної ситуації.
- Сприяти досягненню нової сучасної якості дошкільної,загальної середньої, позашкільної освіти, дошкільної освіти відповідно до запитів та можливостей дошкільнят, учнів, вихованців; максимальне наближення навчання і виховання кожного учня, вихованця до їх здібностей та особливостей.
- Забезпечити підвезення учасників освітнього процесу до місць навчання і додому.
- Забезпечити участь учнів (вихованців), педагогічних працівників у районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях, конкурсах, змаганнях, виставках, конференціях тощо.
- Забезпечити розвиток сучасного інформаційно-комунікаційного, матеріально-технічного оснащення освітнього процесу в кожному закладі загальної середньої освіти; забезпечення широкого доступу до інформаційних ресурсів Інтернету.
- Створювати можливості індивідуального вибору старшокласників відповідно до їх освітніх потреб, нахилів та здібностей через диференціацію навчання у старшій школі, розвиток умов для профільного навчання.
- Підвищити рівень організації роботи щодо зміцнення здоров’я учасників освітньо-виховного процесу,забезпечити ефективність фізкультурно-оздоровчої роботи.
- Забезпечити якісне надання додаткових освітніх послуг (логопедія, іноземна мова, хореографія, зображувальна діяльність).
ІІІ. Очікувані результати Програми
Виконання Програми дасть можливість забезпечити перехід освітньої галузі на новий якісний рівень, що сприятиме:
- створенню цілісного освітнього середовища, яке надасть широкі можливості кожному учневі реалізувати власні освітні потреби;
- створенню ефективних освітніх систем у кожному окремому закладі з урахуванням вимог сучасного суспільства, надання кожній дитині можливості повноцінного розвитку;
- впровадженню в освітній процес профільного навчання, як економічно доцільної форми підготовки молоді до майбутнього життя;
- формуванню достатньої життєвої компетенції та конкурентної спроможності випускників сільської школи на ринку праці;
- вихованню особистості, здатної самостійно приймати рішення та займати активну громадянську позицію;
- створенню умов для використання новітніх технологій та вивільнення творчої складової в діяльності педагога;
- забезпеченню рівних можливостей в освітньому просторі випускників сільських та міських шкіл;
- формуванню свідомого ставлення дітей до власного здоров’я та здоров’я інших громадян, як найвищої соціальної цінності; підвищенню рівня фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО;
- забезпеченню результативності у наданні додаткових освітніх послуг;
- економії бюджетних коштів за рахунок оптимізації мережі, реорганізації навчальних закладів, створення освітніх округів.
ІV. Джерела фінансування та строк виконання Програми
Фінансування Програми здійснюватиметься в межах централізованих субвенцій з державного та обласного бюджетів на виконання державних, обласних програм у галузі освіти, сільського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
Строк виконання Програми 2019-2020 роки.
Завантажити Додаток до Програми розвитку освіти Війницької сільської ради на 2019-2020 роки